Поїздка на Схід – лютий 2023

Ми щиро дякуємо Богу, за можливість здійснити поїздку на схід. Ми відвідали 2 ключових місця: Харків, та Чорнобаївку — Херсон… Ці одні із міст, які зазнали найбільше страждань від війни. Наш маршрут зображений на карті:

карта харків - чорнобаївка

Невеличке відео звернення, розповідь про поїздку:

1. Харків:

Одне із Місто, яке найбільше постраждало від війни. Коли ми вїжджали в місто – воно було найбільш темним в порівнянні з/ іншими містами сходу. О 9 годині вечора лише у 30% квартир світилось світло у вікнах.

Найбільше постраждав район Салтівка. Район обстрілювався: по-перше: протипіхотними градами. Гарячі осколки розлітались навколо, розбивали всі вікна, відрізали людям руки і ноги пропалювали тіло, залишали страшні опіки. по-друге: ракетами, в тому числі із літаків. Ракети руйнували ціли будинки. Часом літак, не знайшовши військову ціль, не хотів повертатись на базу із ракетами, через те, що – це невиконана ціль, тому ракети просто скидувались на житлові будинки.

Команда, готує відкриття декількох церков відразу, сотні людей, щодня, вже 6 місяців отримують їжу.

Ми привезли багато речей для бідних людей. Памперси, теплий одяг, побутову хімію, господарські приладдя, медикаменти, теплі одіяла, рукавиці та багато інших речей для базових потреб людей.

Зараз вже почалась робота для відкриття двох церков одночасно.  Це дуже великий район “Салтівка”, було до 600 тисяч населення. (Всього у Харкові 1,5 міліона). В час гарячої війни у Харкові було менш як 500 тис. Зараз помалу люди повертаються – вже близько 1 млн.

Бачення: відкрити сітку малих нових церков. Це запалює нас і ми із радістю хочемо допомагати у цьому служінні.

Був дитячий ресторан шоу програм – буде християнський центр сім’ї. А згодом і нова церква. Молимось, щоб на цьому місці вдалось відкрити нову церкву! Найбільша потреба – служителі!

2. Херсон – Чорнобаївка:

За 1 один день до нашого приїзду у Херсон – місто було дуже сильно обстріляно ракетами. Загинуло багато людей.

Декілька місяців тому місто було в окупації. з всієї церкви тільки три Сім’ї залишились у місті. Пастора викликали на допити у ФСБ, російські спецслужби. Всі інші священики залишили місто – все село почало ходити у протестантську церкву. 3 сім’ї почали проводити 2 Богослужіння в день, щоб всіх прийняти. Люди приходять на 1,5 години раніше і чекають початку.

Відвідали і привезли продукти людям у сусіднє село, куди не доїжджають інші волонтери

“Кривий Яр” – село,  в яке ніхто не хоче їхати – оскільки дороги майже нема, по дорозі в лісі, були бліндажі російських окупантів, поля заміновані, по дорозі видно багато ракет… розмінована одна невелика сільська дорога, яка в жахливому стані. Нам потрібно було вийти із машини і йти пішки, для того, щоб перегружений бус міг проїхати ями…

Це пральна машинка, яку крали окупанти, але не змогли довезти додому. Втікали, довелось залишити.

Також на фото справа ви можете побачити бліндаж, окупантів, тут вони проживали в лісопосадці, як раз по дорозі на село “Кривий Яр”. По дорозі ми бачили дуже багато не зірваних ракет, які застрягли в українських Чорноземах!

Потреби людей в с. Кривий Яр (Херсонська область) – базові продукти для виживання та звичайна питна вода! Молимось про них!

  • Ми привезли у Харків речей на – $1000
  • Продуктів у Чорнобаївку, Кривий Яр – $700
  • На бензин витратили – $300

Потреби людей і прифронтових регіонах:

  • Продуктові набори
  • засоби гігієни та побутова хімія
  • дорослі памперси. (є люди похилого віку, яким важко виїхати через лежачий стан)
  • Потрібні санітарні рукавиці, для безпечної роздачі їжі.
  • Пилосос для церкви в Чорнобаївці.
  • Найбільша потреба – служителі. Людям дуже потрібна кваліфікована психологічна допомога.

Від Луки 10:2 “І промовив до них: Хоч жниво велике, та робітників мало; тож благайте Господаря жнива, щоб робітників вислав на жниво Своє.”

Ми активно молимось за можливість регулярних поїздок на схід! Багато потреб у людей у нашому місті, але в селах, які були в окупації їх ще набагато більше!